Americká hypotéka

Americká hypotéka je typem hypotéčního úvěru, u kterého půjčené peníze můžete použít na cokoliv. Na rozdíl od běžné hypotéky, kde je úvěr vázán na pořízení zastavované nemovitosti, se Vás u americké hypotéky nikdo na účel půjčky ptát nebude. Kdo takovouto půjčku poskytuje a jaké jsou její parametry?

Hypotéka na cokoliv

Americká hypotéka je produkt, se kterým se na našem finančním trhu můžeme setkat již řadu let. Je v nabídkách bank i nebankovních institucí a těší se stále větší oblibě. Tento druh neúčelové půjčky se, podobně jako hypotéka, vyznačuje dlouhou dobou splatnosti – někdy až 30 let, a nízkým úrokem. To je možné díky tomu, že banka nebo nebankovní společnost má své peníze dobře „pojištěné“ – v případě problémů se splácením může prodat zastavenou nemovitost a své peníze dostane bezpečně zpět.

Kdo může o americkou hypotéku žádat

Konkrétní podmínky pro žádost a americkou hypotéku závisí na dané bance nebo nebankovní společnosti, ale zjednodušeně se dá říci, že o americkou hypotéku může žádat kterýkoliv občan ČR starší 18 let, který má možnost dát do zástavy nemovitost. Tato nemovitost může být buďto v jeho přímém osobním vlastnictví, nebo může ručit nemovitostí ve vlastnictví třetí osoby (přítel, známý, rodinný příslušník) - pokud tato osoba s poskytnutím zástavy souhlasí. Důležité je, aby nemovitost byla zapsána v katastru nemovitostí, a aby na ní nebyly žádné závazky vůči třetím stranám.

Nejvýhodnější neúčelová půjčka

Americká hypotéka má ovšem tu nevýhodu, že v případě problémů se splácením může dlužník lehce přijít i o svou střechu nad hlavou. I přes toto riziko ovšem zůstává bankovní i nebankovní americká hypotéka v podstatě nejvýhodnější a nejlevnější neúčelovou půjčkou.

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2012 www.sPůjčky.cz, SIALINI, spol. s r.o.,
Podmínky použití a ochrana osobních údajů
Bez písemného souhlasu provozovatele a autora je jakékolilv publikování, šíření a kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Infoweb o půjčkách. Neposkytujeme půjčky ani úvěry.