Poradna při finanční tísni

Mnoho lidí se s půjčením peněz setkalo minimálně při koupi domu či bytu. Rostoucím trendem je bohužel i půjčování si peněz na dovolené či vánoční dárky, přičemž lidé jsou schopni podléhat lákavým, ale ne vždy pravdivým reklamám. Mnohé domácnosti nejsou schopny své dluhy splácet a těch, kteří se dostali do finanční tísně nebo mají problémy se splácením půjček, je dnes více než dost. Důkazem je hrozivý počet exekucí, které se nahromadily na soudech, přičemž ročně přibývají stovky až tisíce nových případů. Pokud však lidé začnou řešit problémy včas, nemusí být ještě vůbec nic ztraceno.

Problémy se splácením půjček

Smutnou realitou jsou osoby, které v důsledku neuváženého půjčování přišly o střechu nad hlavou. Nejprve si musí člověk uvědomit, že má problém a že je nutné se k němu postavit čelem a neschovávat se. Zadlužení lide musí se svou situací začít něco dělat a především mít snahu dluhy splácet. Někdy může být právo i na jejich straně. Nabízí se různé možnosti řešení, lidé o nich však v praxi ani netuší.

Hledejte řešení

Dnes už není nic neobvyklého, že člověk, který má psychické problémy navštíví psychologa, který mu pomůže. Stejně tak nemusí být zahanbující problém se splácením, kdy by se měl člověk obrátit na odbornou pomoc, například oslovit Poradnu při finanční tísni, která své služby nabízí zdarma a podává pomocnou ruku lidem, kteří se rozhodli své dluhy aktivně řešit a nespoléhají se na to, že tuto situaci zachrání další a další půjčky.

Obraťte s problémem na poradnu

Poradna při finanční tísni je nestátní, nezisková, obecně prospěšná společnost, která nabízí všechny služby zdarma a poskytuje bezplatné poradenství lidem, kteří se ocitli v situaci, kdy nemohou řádně splácet své dluhy. Na poradnu se také mohou obracet o radu lidé, kteří o půjčce teprve uvažují. Tímto mohou předejít případným problémům se splácením.

V poradně pracují specialisté, kteří mají dlouholeté zkušenosti, praxi a široké kontakty, díky nímž jsou schopni pro své klienty vyjednat rozumné splátky a finanční svobodu. Dále se specializují na bezplatné zpracování návrhů na oddlužení (osobní bankrot), podle insolvenčního zákona. Cílem poradny je obecně prospěšná činnost, tak aby měli spotřebitelé hlubší finančně-právní povědomí v oblasti poskytování půjček a úvěrů, uměli si půjčovat, tak aby se zbytečně nezadlužili a v případě platební neschopnosti tuto situaci řešili zodpovědně a aktivně.

Komu jsou služby poradny určeny?

  • lidem, kteří uvažují o půjčce, se snahou poradit spotřebitelům tak, aby si půjčovali chytře a obezřetně
  • lidem, kterým hrozí platební neschopnost
  • lidem, kterým hrozí insolvence v důsledku neschopnosti splácet své dluhy
  • lidem, kteří se již v platební neschopnosti ocitli a jsou se splácením v prodlení

Lidé z poradny se snaží vysvětlovat klientům, co může nastat v případě nesplácení a jak vlastně věřitelé při vymáhání pohledávek postupují. Kdy dlužníkům opravdu hrozí exekuce a v jakých případech jde jen o psychický nátlak. Jaké potřebné kroky je nutné provést, aby bylo vyhověno žádosti o oddlužení. Poradna neslouží k tomu, aby věřitele donutili ke snížení splátek, zastavili narůst úrokuů a poplatků, ani k zastavení vymáhacích procesů.

Publikováno 22. 1. 2018

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2012 www.sPůjčky.cz, SIALINI, spol. s r.o.,
Podmínky použití a ochrana osobních údajů
Bez písemného souhlasu provozovatele a autora je jakékolilv publikování, šíření a kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Infoweb o půjčkách. Neposkytujeme půjčky ani úvěry.