Bankovní účty zdarma

Platíte spoustu peněz za bankovní účet? Existuje jich spousta zdarma a bez poplatku. Uštřetřit můžete pár tisíc ročně. Dejte sbohem drahým účtům a přejděte jinam, kde nebudete muset platit za zbytečné poplatky za stejné služby. K dispozici máte na výběr několik bank, které nabízí zdarma vedení účtu, internetové bankovnictví i paltební kartu a výběry z bankomatů. To jsou služby, které vystačí většině běžných uživatelů, kterým na účet příjde výplata, potřebují něco zaplati odchozí platbou a nakupují na kartu či vybírají z bankomatu. Co se může lišit jsou další služby, jako například půjčky na účet, hypotéky, nebo investice.

Zdarma s podmínkou, nebo bez

Existují dva typy účtů. První znich jsou zdarma, aniž by si kladli nějaké podmínky. Do druhé kategorie spadají účty, které podmiňují své zdarma například minimální částkou, která na účet musí přijít, či minimální platbu platební kartou.

Kdo nabízí účet zdarma bez podmínek?

Jedná se o mladší a moderní banky jako je Equa bank, mBank se svým tradičním mKontem. Air Bank nabízí zdarma malý tarif a Fio Banka osobní účet. Až na posledně zmíněnou jsou k dispozici zdarma také výběry z cizích bankomatů.

Zdarma po splnění podmínek

Zdarma, ale až po splnění některých podmínek, které se týkají obratu, nebo příchozí platby, nabízí účty větší tradiční banky. Patří zde Raiffeisenbank se svým eKontontem, uKonto od UniCredit Bank, Plus konto ČSOB, MůjÚčet od Komerční banky.

Konzervativní klienti "českých" bank

Častým argumentem klientů tradičních bank je, že raději zůstanou české banky. Ono to už ale dávno neplatí, protože například Česká spořitelna spadá pod rakouskou Erste. Stejně tak Komerční banka je pod francouzskou Société Générale a ČSOB pod belgickou KBC Bank. Dalším argumentem je strach, že banka zkrachuje a příjdou o své úspory. Zkrachovat může každá banka, ale úspory jsou ze zákona pojištěny do výše 10 000 EUR -tedy cca dvou a půl milińů korun.

Na co si dát pozor?

Při výběru, kde zaližit svůj účet je dobré seznámit se se všemi aktuálními podmínkami. Obzvláště za jakých podmínek je účet zdarma. Jestli musí přijít nějaká platba každý měsíc na účet, jak je to s výběry z cizích bankomatů atd.. Podmínky se docela často mění, tak ať nejste překvapeni.

Publikováno 31. 10. 2017

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2012 www.sPůjčky.cz, SIALINI, spol. s r.o.,
Podmínky použití a ochrana osobních údajů
Bez písemného souhlasu provozovatele a autora je jakékolilv publikování, šíření a kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Infoweb o půjčkách. Neposkytujeme půjčky ani úvěry.