Máte problém se splácením půjčky?

Dostat se do finančních problémů se splácením půjčky může potkat kohokoliv a řešení nemusí být vůbec jednoduché. Nejčastěji je příčinou problémů ztráta zaměstnání, jiné nečekané výdaje či nemoc, které zamávají rozpočtem tak, že nezbude na splátky, protože je nutné uhradit prioritnější poplatky. Co můžete udělat proto, aby jste neskončili třeba v exekuci?

Komunikujte s věřitelem

Úplně nejzásadnější je neschovávat se a o vzniklém problému se splácením okamžitě informovat tam, kde jste si půjčku vzali. Společnosti poskytující půjčky vám určitě vyjdou vstříc, pokud uvidí snahu z vaší strany situaci řešit. Čím dříve se o této skutečnosti poskytovatel půjčky dozví, tím větší bude pravděpodobnost, že se najdou pro obě strany ta nejvhodnější řešení. Za každý den z prodlení vám totiž, kromě dluhu, porostou i penále z prodlení, které bývají vysoké.

Jaké jsou možnosti?

Možnosti řešení tohoto problému jsou různé. Nejčastěji dochází po vzájemné dohodě k prodloužení splatnosti úvěru, snížení nastavené měsíční splátky, odkladu splátek nebo refinancování úvěru. Ne každému je však v takové situaci vyhověno. Poskytovatel půjčky bude zkoumat platební disciplínu klienta a hlavně jeho aktivní přístup během řešení této situace. Problémy budou mít především ti, kteří ignorují upomínky či jiné výzvy k úhradě. Ze zákona totiž nevzniká právo ani na refinancování ani na snížení či odklad splátek. Vždy a pouze se bude jednat o vstřícný krok ze strany poskytovatele, které není automaticky pro všechny dlužníky.

Co se stane, když nezaplatíte splátku?

Poskytovatelé půjček si pečlivě hlídají data splatností a proto každého, kdo je v prodlení se splácením informují okamžitě po datu splacení a to SMS zprávou, e-mailem, či písemnou upomínkou na adresu uvedenou ve smlouvě o půjčce. Nebere se zřetel na to, kdy dojde ke změně kontaktních údajů, které se neoznámí věřiteli. Dlužníci se nemohou vymlouvat na to, že jim oznámení nepřišlo.

Prodloužení rychlé půjčky ihned

Specifickým typem půjčky je rychlá půjčka na účet ihned. Tato půjčka má několik pozitiv a proto je mezi lidmi velmi oblíbená. Známá je i pod jinými názvy, například finská půjčka nebo půjčka do výplaty. Tento název vychází z krátké doby splatnosti, která je maximálně měsíc. Rychlá půjčka na účet ihned nabízí částky od 500 korun až do 10.000 korun. Nejčastěji jde o částky okolo 5.000 korun. Vzhledem k tomu, že je u této půjčky doba splatnosti jen měsíc, dochází často k problémům se zaplacením celé částky ke stanovenému datu. Aby se těmto problémům předcházelo, umožnili poskytovatelé rychlých půjček svým klientům možnost posunutí termínu splátky. Vždy jde sice jen o pár dnů či týdnů, ale i tato dobu může výrazně pomoci. Služba je zpoplatněna a ceny jsou různí a jsou rozdílné u jednotlivých nebankovních poskytovatelů rychlých půjček.

Publikováno 10. 3. 2019

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2012 www.sPůjčky.cz, SIALINI, spol. s r.o.,
Podmínky použití a ochrana osobních údajů
Bez písemného souhlasu provozovatele a autora je jakékolilv publikování, šíření a kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Infoweb o půjčkách. Neposkytujeme půjčky ani úvěry.