Půjčky od soukromých osob

Potřebujeme-li si půjčit peníze, měly by naše kroky ze všeho nejdříve směrovat to banky. Bankovní půjčky jsou výhodnější a bezpečnější než půjčky nebankovní. Pokud půjčku v bance nedostaneme, bude potřeba obrátit se na některou z ověřených nebankovních společností. V případě, že ani tam nepochodíme, a peníze opravdu nutně potřebujeme, budeme si muset vzít půjčku od soukromé osoby.

Půjčka dnes od soukromé osoby

Soukromé osoby neboli soukromí investoři jsou drobní podnikatelé, kteří se specializují na udělování rychlých a velmi dostupných půjček. Nepotrpí si na přílišné formality a celý proces získání peněz je tak rychlý a pružný. Ale také velmi rizikový. Potřebujeme-li půjčku dnes – od soukromé osoby ji velmi pravděpodobně dostaneme. Otázkou je, za jakých podmínek a s jakými riziky.

Hotovostní půjčky

Na rozdíl od bank a nebankovních společností nejsou pro soukromé osoby bezhotovostní platby vůbec žádnou překážkou. Hotovostní půjčky od soukromých osob tak jsou daleko běžnější než půjčky na účet.

Inzerce půjček od soukromých osob

S inzercí půjček od soukromých osob se setkáváme doslova na každém kroku. V novinách, na autobusových zastávkách, na internetu. Než na nějaký inzerát zareagujeme, měli bychom se ujistit, že se nejedná o podvod. Pokud například soukromá osoba inzeruje, že pro další informace je nutné zavolat na číslo začínající 0900, je téměř evidentní, že se jedná o podvodné jednání. Volání na tuto linku nás může stát i stovky korun a velmi pravděpodobně se nakonec dozvíme, že žádnou půjčku ani nedostaneme.

Publikováno 14. 3. 2013

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2012 www.sPůjčky.cz, SIALINI, spol. s r.o.,
Podmínky použití a ochrana osobních údajů
Bez písemného souhlasu provozovatele a autora je jakékolilv publikování, šíření a kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Infoweb o půjčkách. Neposkytujeme půjčky ani úvěry.