Kde ušetřit

Kde ušetřit je otázka kterou si položil snad každý. Pokud žije člověk sám, nad tímto problémem moc nepřemýšlí, ale pokud už je součástí rodiny, kde jsou navíc i děti, je každá koruna dobrá. Největší položku rodinných úspor jde bezesporu na výdaje za bydlení. Ať už jde o nájem, splátku za hypotéku, ale také za poplatky za energie, televizi, internet a potom na opravy či různé úpravy. Ale při podrobném průzkumu se dá ušetřit i na těchto věcech.

Nájemné

Pomalu, ale jistě roste nájemné a to nejen ve velkých městech. Stojí za zvážení zda byt, který momentálně užíváte je adekvátní v poměru s cenou nájmu. Pokud ne, stojí za to domluvit se s majitelem na snížení nájemného na oplátkou za opravy v bytě na vaše náklady. Pokud neuspějete, zvažte přestěhování do levnějšího podnájmu tak, aby vyhovoval vaší rodině, anebo zkuste zvážit hypotéku tak, aby jste si spláceli vlastní bydlení.

Hypotéka

Před uzavřením hypotéky si nechte poradit od nezávislého finančního poradce a zvažte všechna pro a proti. Poradce vám poskytne užitečné informace co všechno sjednání, vyřízení i čerpání hypotéky obnáší a navrhne vám nejlepší variantu. Nenechte se do ničeho tlačit a nedělejte unáhlená rozhodnutí. Hypotéka je závazek na desetiletí a vy musíte mít dobře spočítáno, zda pravidelné splátky neomezí váš životní standard a finančně tak nezatíží celou rodinu.

Poplatky za energie a vodu

Jsou poplatky, které ovlivnit nemůžete, třeba platby za energie a vodu jsou nutné, přece si doma nebudete svítit svíčkami a chodit pro vodu do studánky. To co ovlivnit můžete je od kterého dodavatele budete plyn nebo elektřinu odebírat a tam už se určité rozdíly ve výši měsíční platby určitě najdou. Dejte si čas, obvolejte několik distributorů a požádejte o jejich nabídku. Poté se můžete rozhodnout o změně dodavatele.

Poplatky za televizi, rozhlas a internet

Také poplatky za televizi a rozhlas jsou pro obyvatele České republiky ze zákona povinné a musí je platit všichni, kteří doma vlastní televizní přijímač a rádio. S poplatky za internet je to jiné. Poskytovatelů je po celé republice nespočet a průměrná cena za měsíc je okolo 400 korun. Zkuste se poptat na cenu internetu ve vašem okolí a určitě najdete tu nejlevnější variantu.

Pojištění domácnosti

I změnou pojistky se dá ušetřit. Vezměte všechny stávající pojistky a obejděte pojišťovny s tím, aby se na stávající smlouvu podívali a zhodnotili ji a v lepším případě vám vypracovali novou nabídku podle staré smlouvy.

Publikováno 22. 11. 2017

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2012 www.sPůjčky.cz, SIALINI, spol. s r.o.,
Podmínky použití a ochrana osobních údajů
Bez písemného souhlasu provozovatele a autora je jakékolilv publikování, šíření a kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Infoweb o půjčkách. Neposkytujeme půjčky ani úvěry.