Půjčky na směnku

Půjčky na směnku patří k nejstarším typům půjček. I v dnešní době je tento druh půjček velmi často poptávaný, i když je nutné říci, že patří k vůbec nejrizikovějším.

Co je to směnka

Směnka je úvěrový cenný papír, který musí mít zákonem dané náležitosti – kdo komu půjčuje, jakou částku, kdy a jak má být částka splacena apod. Vedle dalších údajů nesmí samozřejmě chybět podpisy věřitele a dlužníka. Směnka může být sepsána v podstatě kýmkoliv, není k tomu potřeba ani žádný oficiální formulář, stačí kus čistého papíru.

Pozor na rizika

Sepsání směnky je velmi jednoduché, směnka ale může dlužníka přivést do nepříjemných problémů. Na základě nesplacené směnky totiž může věřitel dlužníka poslat přímo do exekuce. Dlužník by si proto před podpisem směnky měl velmi dobře promyslet, zda bude schopen směnku v daném termínu splatit, a také by si měl uvědomit všechna rizika, které s sebou půjčka na směnku nese.

Půjčky na směnku hotově ihned

Pokud je někdo v situaci, že se rozhodně půjčit si na směnku, potřebuje zpravidla peníze také hotově a ihned. Půjčky na směnku hotově ihned poskytují soukromí investoři a specializují se na ně také některé nebankovní společnosti.

Půjčka na směnku bez podvodu

Aby se obě strany vyhnuly případným komplikacím, je u půjčky na směnku potřeba dodržet několik zásad. Předně směnka musí splňovat všechny zákonem dané náležitosti. Dlužník i věřitel musí být oprávněni provádět právní úkony a dlužník také musí mít majetek aspoň v takové hodnotě, aby jeho cena pokryla částku, na kterou je směnka vystavena.

Publikováno 14. 3. 2013

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2012 www.sPůjčky.cz, SIALINI, spol. s r.o.,
Podmínky použití a ochrana osobních údajů
Bez písemného souhlasu provozovatele a autora je jakékolilv publikování, šíření a kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Infoweb o půjčkách. Neposkytujeme půjčky ani úvěry.